Geçmişten Geleceğe İyileştirme Yolculuğu

Abdi İbrahim
Sürdürülebilirlik Raporu
2019-2020

Türkiye’nin ilaç sektörü lideri Abdi İbrahim’in 2019-2020 dönemini kapsayan 5. Sürdürülebilirlik Raporu; Şirket’in ilklerle dolu 109 yıllık tarihini, sürdürülebilirlik kapsamında tüm şirketlere ilham olacak iddialı adımlarını, taahhütlerini ve gelecek vizyonunu aktarıyor.
 
Rapor’un tasarımı için, “geçmiş ve gelecek” başlığı altında dokuz stratejik tema belirlendi. “Geçmişten Geleceğe İyileştirme Yolculuğu” mesajı ve dokuz tema doğrultusunda illüstrasyonlar hazırlanarak, raporun kapağında ve separatörlerinde kullanıldı. “Abdi İbrahim’in geçmişinden aldığı güçle geleceği iyileştirme tutkusu, yeni molekül keşfetme yolundaki çalışmaları, biyoteknolojideki atılımları, inovasyona ve çevreye verdiği değer, uluslararası güçlü bir marka olma yolundaki hedefi, yönetimde yer alan ve Abdi İbrahim’in bugünlere gelmesinde kilit rol üstlenen kadınların önemi, sanatla iç içe olan yapısı” bu illüstrasyonlarda hayat buldu. Tasarım diliyle Şirket’in huzurlu ve iyileştiren enerjiye sahip ruhunu yansıtan Rapor; Abdi İbrahim’in kurumsal videolarına, filmlerine ve web sayfalarına linkler, paydaş görüşleri, ikonlar ve infografikler ile zenginleştirildi. İçeriği ve tasarımıyla estetik değeri yüksek, bütünsel ve fonksiyonel bir rapor üretildi.
 
Rapor, Küresel Raporlama Girişimi’nin (Global Reporting Initiative) SKA Haritalama Hizmetinden (SDG Mapping Service) geçen Türkiye’nin ilk kurumsal sürdürülebilirlik raporu olma özelliğini taşıyor.

Galaxy Awards 2022
Online Yıllık Rapor
Büyük (Grand) Ödül

Galaxy Awards 2022
Online Yıllık Rapor:
Sürdürülebilirlik Raporu
Altın (Gold) Ödül

Muse Creative Awards 2022
Yıllık Rapor
Platin (Platinum) Ödül

NYX Awards 2022
Yıllık Rapor
Büyük (Grand) Ödül

ARC Awards 2022
Sürdürülebilirlik Raporu:
Amerika&Avrupa
Bronz (Bronze) Ödül

İstanbul Marketing Awards 2021
Sürdürülebilirlik Raporu
Altın (Gold) Ödül